DIŞ TİCARET HİZMETLERİ

Globelleşen dünyada rekabet gittikçe artmakta ve küresel rekabet ortamında faaliyet gösteren işletmelerin faaliyetlerini sürdürebilmeleri için verimliliklerini arttırılmaları gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Bu çerçeveden bakıldığında, Yıldız A.Ş. yapmakta olduğu yurtdışı satışlarla ülkemiz ekonomisinede ayrıca katkıda bulunmaktadır. Yapılmakta olan matbaa makine ihracatlarının yanında, Yıldız A.Ş. çeşitli inşaat ve endüstriyel malzemelerin ihracatlarını gerçekleştirmektedir.

Özellikle Nijerya’ya yönelik inşaat malzemesi satışlarının yanı sıra, İspanya ve Venezuella gibi ülkelerede aluminyum türevleri satarak yapmakta olduğu dış ticarette çeşitlilik yaratmaktadır.

İşbirliği yapmakta olduğu Italyan firmaları ile Nijerya’nın Onne bölgesinde faaliyet göstermekte olan şantiyelerde kullanılan iş emniyet ayakkabıları, baret, asma tavan, granit, geotekstil, elektrod, dış cephe kaplamaları gibi malzemelerin ihracatını arttırarak devam ettirmekte olan Yıldız A.Ş. ayrıca kablo endüstrisinde kullanılan PE film kaplı aluminyum folyolarında yurtdışı satımlarında bulunmaktadır.