UTECO

UTECO

UTECO Converting S.p.A, flekso baskı ve konverting makinelerinin üretimi konusunda global lider konumundadır. Firma Rotogravür, Flekso ve Laminasyon makineleri konusunda müşterilerine yenilikçi teknik çözüm uygulamaları sunmaktadır. Home
Onyx

Onyx merkezi tambur fleksografik baskı makineleri, basım endüstrisine Uteco’nun üstün teknolojisini sunar. Direct Drive Evo® teknolojisiyle donatılmış bu makine, rakipsiz baskı kalitesi, kolay operasyon ve oldukça hızlı iş geçiş özelliklerine sahiptir. Optimum nokta kalitesine ulaşabilmek için patent altına alınmış “Direct Drive Evo®” teknolojisi geliştirilmiştir. Nokta kalitesini sağlamak için, merkezi tambur ve klişe sleeve mandrelleri doğrudan sürücü motorlarına flanşlanır. Uteco’nun son yazılım ve donanım özellikleri ile donatılmış, fire ve iş geçiş sürelerini minimuma indirgeyen ve maksimum yatırım dönüşü sağlayan Onyx, optimum baskı performansı ile iş başlangıçlarında baskıya giriş ve baskı registerını otomatik ayarlama özelliklere haizdir.
 

Diamond HP

Diamond HP, flekso baskıda Uteco mükemmeliyetinin temsilcisidir. Yüksek kalitesi, düşük fire ve ayar süreleri ayrıcalıkları ile günümüz fleksibıl ambalaj sektörüne hizmet eder.  

600 m/dk'ya ulaşan maksimum baskı hızı, karbon fiber sleeve mandrelleri, sleeve çıkarma sistemi, yeni ve etkili kurutma sistemi, geliştirilmiş, yüksek performanslı bobin standları, baskı hassasiyeti dinamik ayar sistemi (P2P®) ve yeni otomatik yıkama sistemi (Sprint Wash®), Diamond HP 'ye hem yüksek hem de düşük tirajli siparişlerin üretiminde önemli bir rekabet avantajı sağlar.

Sleeve değişimi tamamen otomatiktir ve hem Merkezi Tambur baskı grubundan hem de makine süpervizöründen yönetilebilir.
 


Onyx SIL

Onyx SIL, Uteco’nun Onyx serisi adı altında üretmekte olduğu merkezi tamburlu flekso baskı makinelerinin “stack” şeklinde üretilmiş olanlarına verilen addır. Onyx baskı ünitelerinin bağımsız hale getirilmiş şekli olarakta düşünülebilinir. İstenilen adete göre baskı ünitesi eklenebilen Onyx SIL serisi, tamamen dişlisiz ve servo motorlu halde üretilmiş olup, baskı merdaneleri karşısında presör merdanelerle çalışan ve ünitelerin kendi aralarında elektronik olarak bağlantı kurduğu, aniloks ve klişe mandrellerininde bağımsız servo motorlar ile donatılı olduğu, ileri teknoloji ve son jenerasyon baskı makinesi olarak algılanmalıdır. Hızlı iş değişimi sağlanabilmesi açısından, tüm klişe ve aniloks mandrelleri sleeve sistemli olarak üretilmektedir. 

Bu makine, her ne kadar kağıt, karton ve alüminyum basımında kullanılmak üzere tasarlanmış olsada, sıvı yiyecek ve içecek ambalajları için etiket ve özel alüminyum laminasyonlu malzemelerin basımı içinde kullanılmaktadır.

Hava veya UV kurutma sistemleri ile donatılabilen Onyx SIL serisi, ayrıca tüm gruplarda bu iki sistemin kombine edilmiş şekliylede kurutma yapabilecek şekilde üretilebilmektedir.

In-line rotogravür üniteleri ile desteklendiğinde, baskı, lak sürme, tutkal kaplama veya in line laminasyon gibi uygulama yapma olanaklarıda sağlamaktadır.
 


NEXT 450

Q - Press ve M/H Press ile birlikte E - Press,  Uteco'nun % 100 İtalyan üretimi yeni nesil elektronik şaftlı rotogravür baskı makinesidir. Geleneksel modüler dizaynı sayesinde, rotogravür sektörüne girmek isteyen konverterler için ideal bir makinedir.

Kolay iş değişikliği sağlayan trolleylere sahip olan makine, elektronik şaftlıdır. Makine, müşteri isteğine göre, tek (1,6 - 2 m) ve çift (3,2 - 4 m) hood fırın ile donatılabilir. Her baskı istasyonunda yıkama sistemi ile donatılmış olan E - Press, şaftsız bobin standlarına sahiptir.